...

11 razy lepszy marketing

Agencja marketingowa – tego kwiatu jest pół światu, ale jak wybrać tą jedyną?

Agencja marketingowa – tego kwiatu jest pół światu.
Ale jak wybrać tą jedyną?

Jeśli wiesz czego chcesz, życie staje się o wiele prostsze. Ale tak jak w miłości i relacjach, nie każdy ma do nich szczęście zatem, aby znaleźć odpowiednią agencję, szczęściu trzeba pomóc. 

Jakie są cechy atrakcyjnej agencji marketingowej i jak znaleźć oraz wybrać tą jedyną? Na pewno nie będziemy bawić się w randki w ciemno. Komunikacja z agencją powinna być jasna i klarowna. Bystrym rozwiązaniem byłoby umówić się na konsultację z kilkoma jednocześnie. 

Musisz poświęcić trochę czasu, aby dostrzec wady i zalety poszczególnych agencji. Każda jest nieco inna i pragnie zrobić na Tobie dobre wrażenie, dlatego poznaj ich wartości i zobacz czy jest między Wami chemia. Ale żeby niepotrzebnie nie wyrzucać budżetu do kosza i żegnać się w kwaśnej atmosferze, warto przemyśleć wszystkie kwestie i do randki odpowiednio się przygotować. Zanim wyjdziemy na miasto z tą jedyną, zacznijmy od wyboru stylówy dobranej specjalnie do okazji.

Design – czy wygląd ma znaczenie?

Nie oceniamy książki po okładce, ale nie ukrywajmy, zawsze zwracamy uwagę na wygląd… Dlatego przede wszystkim sprawdź stronę internetową potencjalnej agencji, a następnie i analogicznie – strony internetowe stworzone przez agencję dla klientów. Taki research pozwoli Ci ocenić czy:

 1. Wykonawca zna się na rzeczy, a poruszanie się po stronach www jest intuicyjne i wygodne zgodnie z zasadami User Experience.
 2. Czy strony internetowe posiadają dobrze wyglądający interfejs
 3. Czy key visuals, czyli logo i oprawa graficzna strony jest wyjątkowa i miła dla oka
 

Zazwyczaj w witrynie agencji jest dostępna zakładka CASE STUDIESktóra przedstawia zrealizowane projekty i pozwala prześledzić portfolio.       To sprawia, że możesz łatwiej wyczuć jakie pierwsze wrażenie wywiera na Tobie agencja oraz jakie ma kompetencje.

Metodyka i proces – kampanie, które mają ręce i nogi (i to jakie!)

Powinieneś zadać sobie zajeważne pytanie, co lubisz robić… A potem zacznij to robić ze swoją agencją.  

Ale spokojnie, małymi kroczkami – najpierw ustalanie strategii, prezentacje jak na wybiegu. Każda agencja inaczej podchodzi do marketingu. Jedni łączą kompleksowe i holistyczne rozwiązania, inni zaś mają bardziej punktowe podejście i specjalizacje. Dokładnie przeczytaj ofertę agencji i skonfrontuj ją ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami.

Zastanów się, czy potrzebujesz:

 1. Pełnej strategii wizerunkowej
 2. Prowadzenia social mediów, lub wybranego kanału
 3. Płatnych kampanii reklamowych Google ADS, FB ADS, IG ADS, TT ADS, Bing ADS
 4. Pozycjonowania
 5. Stworzenia strony internetowej, sklepu czy aplikacji
 6. Pozyskiwania leadów
 7. Cold mailingu, newslleterów, czy automatyzacji marketingu
 

Oddzielnie czy w pakiecie, w jakim czasie i z jakim budżetem? To prawie jak menu w restauracji i wybór przystawki, zupy, dania głównego oraz deseru i napoju – to na co aktualnie masz ochotę, znajdzie się w Twoim zamówieniu.

Komunikacja i partnerstwo

Skoro już wiesz jakie macie możliwości, możecie umówić się na spotkanie i usiąść do rozmów.

Najważniejsze, abyście czuli się naturalnie i nieskrępowanie wyrażali swoje myśli. Otwartość z Twojej strony, elastyczność ze strony agencji. Dialog powinien być jak taniec: uważnie słuchamy i reagujemy, oraz dopasowujemy wspólny rytm i kroki.

Filtruj informacje, nie pozwól narzucić sobie wizji, której nie czujesz. Niezbędne jest zaufanie i wrażliwość na siebie nawzajem. Wybieracie przecież drogę,  którą będziecie kroczyć i rozwijać się razem.

Dopytaj o:

 1. Rodzaj umowy
 2. Raportowanie i optymalizację
 3. Zarządzanie budżetem
 4. Własność i udział w kontach reklamowych
 

Uczciwa agencja jest szczera i transparentna. To nie ONS tylko długofalowa relacja.

Podsumowanie

Wiemy, że może nie być lekko. W gąszczu sieci co chwila napotykasz młode i piękne… agencje, które czasami będą chciały Cię omamić. Dla pewności możesz jeszcze sprawdzić rekomendacje, opinie i certyfikaty o swojej wybrance, ale jeśli chodzi o podjęcie decyzji, ostatecznie warto kierować się sercem.

POWODZENIA!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.